Posted in Minimalizm Świadomość

Zamień przedmioty na wspomnienia

Zamień przedmioty na wspomnienia Posted on 20 sierpnia 2018

Dziś krótko i/bo urlopowo. I bardzo dosłownie – bez rozwodzenia się, podtekstów czy dogłębnego analizowania tematu. Po prostu i jak w tytule: zamień przedmioty na wspomnienia. Bo przedmioty może mieć każdy, a wspomnienia będą tylko twoje.

Jeśli już próbowałeś ograniczyć posiadanie lub pozbyć się nadmiaru, ale nie wyszło lub nadal nie widzisz celowości takiego podejścia do sprawy, to może zmotywuje cię takie oto podejście.

Każdy z nas ma coś, czego pragnie i do czego tęskni, lub co bardzo sobie ceni. Ile dałbyś za spokój swojej rodziny, za wspólne spędzanie czasu, za radość, śmiechy, grę w berka i spólne leżenie na trawie podczas odpoczywania? Bez poczucia tracenia cennego czasu… A może masz jakieś miejsce, w które zawsze chciałeś pojechać, coś co zawsze chciałeś zobaczyć na żywo jak obraz czy fotografię? Albo uwielbiasz jakiś rodzaj muzyki i chcesz posłuchać jej na żywo? Póki jeszcze jest czas

Spokój, szczęście, dobre wspomnienia – nie można tego kupić, ale można to zorganizować, można to sobie ułatwić. Takie rzeczy jak podróż, wspólny wypad w jakieś ciekawe miejsce, czy nawet koncert – to wszystko można mieć w pamięci. Zgadza się oczywiście, że na to jest potrzebna kasa, a ona sama się rzadko pojawia. I tu dochodzimy do sedna…

Potrzebujesz więcej pieniędzy? Może cały czas wydaje ci się, że jeszcze nie jest to odpowiedni moment, że jeszcze chwila, albo jeszcze coś musisz zarobić? Szkoda czasu. Lepiej weź się wreszcie za to by odgracić swoje mieszkanie (vel. dom), sprzedaj wszystko czego nie potrzebujesz, a zysk włóż do skarbonki. Skarbonka powinna mieć wyznaczone minimum, jakie chcesz uzbierać. Będzie Ci wówczas łatwiej wyznaczać ceny. Za to co uzbierasz wyjedź lub dorzuć do już planowanego wyjazdu by podnieść jego standard lub mieć na tak zwane „ekstrawagancje”. Baw się, korzystaj, zrób zdjęcia, wróć szczęśliwy, bo właśnie tak warto żyć.