Posted in Świadomość

Relaks

Relaks Posted on 7 grudnia 2017

Umiesz odpoczywać? Jak to robisz? Planujesz urlop z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem co do jednego kroku? Czy może siadasz w niedzielę rano przy kawie i gazecie i nic innego nie robisz? Można i tak – i tak. Nie ma idealnego sposobu. Każdy potrzebuje czegoś innego, ważne żeby to przynosiło efekt. Jednak ku polepszeniu jakości Twojego odpoczywania kila rzeczy mogę Ci podpowiedzieć.

Jeśli jedziesz na wakacje i już w trakcie planujesz kolejne, to nie rób tak. Połowa przyjemności z pobytu Ci umyka. Bądź tam, gdzie jesteś na 100%. Trawa zawsze będzie zieleńsza gdzie indziej, a śnieg będzie bielszy w innych górach. Ale jeśli nie możesz magicznie przenieść się w inne miejsce w sekundę, to lepiej daj sobie spokój, weź oddech i rozejrzyj się dookoła, bo z jakiegoś powodu wybrałeś ten wyjazd właśnie…

Jeśli męczysz się, zastanawiając w jaki sposób najlepiej wypoczniesz, lub jak wypocząć należy, to też z tym skończ. Nie wiesz jak najlepiej wypoczywasz? Popróbuj paru sposobów. Przede wszystkim spróbuj tego, co stanowi przeciwieństwo Twojej pracy i Twojego codziennego stylu życia.

I nie przeplataj czasu na pracę z czasem na odpoczynek. Tak jak nie pracujesz na pół gwizdka, tak nie odpoczywaj na pół gwizdka. Skup się na tym, co robisz, nie tylko na tym gdzie jesteś. Nie mówię, żeby się odciąć od świata i nie odbierać telefonów, ale żeby w jasny sposób oddzielić te dwa zajęcia od siebie. Twój mózg łatwiej je przyjmie i lepiej zapamięta.